Dictador – duch kolumbijskiego rumu

Genealogia marki Dictador.

Kiedy pod koniec XVIII wieku Severo Arango y Ferro przybył do dzisiejszej Kolumbii, a dokładnie do Cartagena de Indias w Granadzie Nueva, nadzorował handel między Hiszpanią a koloniami. Był hardym człowiekiem, a jego silna natura sprawiła, że szybko nazwano go El Dictador. Nadszedł jednak moment, kiedy odkrył rum – i zakochał się w tym smaku. Jego oddanie i przywiązanie do tropikalnego trunku sprawiło, że stał się kluczowym handlarzem egzotycznych spirytusów z trzciny cukrowej, które wówczas uważano za walutę w tym regionie.

Tak powstał mit Dictadora.

Minęły prawie dwa wieki, gdy w 1913 roku jeden z jego potomków, Don Julio Arango y Parra, założył Destilerię Colombiana. Poświęcił on swoje życie ku czci dziedzictwu przodka, badając zawiłości produkcji rumu, aby stać się najlepszym producentem rumu kolumbijskiego w strefie karaibskiej.

Produkcja rumu Dictador.

Kolumbia, ze względu na swoje położenie geograficzne, jest jednym z trzech największych producentów trzciny cukrowej na świecie, jednak sprzedaż detaliczna rumu w Kolumbii jest nielegalna (co nie dotyczy destylarni państwowych). Na rynek kolumbijski trafia zaledwie 1% całkowitej produkcji.
Kartagena, która jest siedzibą Dictadora, słynie z pierwszych obszarów produkcji trzciny cukrowej w Ameryce Południowej. Miasto to, wpisane na listę UNESCO, jest tak samo urzekające, jak i rum Dictador. Bez względu na to, czy spacerujesz po brukowanych uliczkach, czy popijasz rum Dictador na plaży, odkryjesz stanowi idealne tło jego produkcji.

Obecnie, w trzecim pokoleniu, dziedzictwo i tradycje rodzinne podtrzymuje potomek „Dictadora” i Master Blender – Hernan Parra.

Nagrody dla Dictadora.

Dictador wygrał ponad 50 międzynarodowych konkursów w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Francji.

Nagrody Dictador 12 YO

Nagrody Dictador 20 YO

Nagrody Dictador Perpetual

Nagrody Dictador XO Insollent

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*