KōHana – hawajski rum agricole

Co jest lepsze od jednej KōHana? Trzy KōHane!!!

Niewielka, ale absolutnie niezwykła seria trzech całkowicie rolniczych rumów w stylu agricole, destylowanych w bardzo limitowanych ilościach i rozlewanych w pojemnościach 375ml w Manulele Destilers, domu KōHana Agricole Rum na Hawajach.

Rum wytwarzany jest z pojedynczych odmian rosnącej tylko na tym terenie trzciny Kō – przodka rosnącej tam do dzisiaj hawajskiej trzciny cukrowej, ręcznie zbieranej oraz wyciskanej do uzyskania soku.

Ceniona za miękkość, dużą zawartość soku w łodygach oraz charakterystyczny słodki dla tego gatunku trzciny smak. Produkcja rumu z tej odmiany trzciny jest uhonorowaniem dla Kō oraz historii, pochodzenia, miłości i pasji do tworzenia najczystszych i najlepszych jakościowo rumów na świecie.

Pełni kunsztu dostarcza charakterystyczne wzornictwo, opakowanie oraz świadomość drzemiącego w każdej butelce ducha z przeszłości. Produkcja jest limitowana do tego stopnia, że po wyprzedaży zapasu, przyjmowane są zapisy na kolejne partie. To wszystko sprawia, że rum KōHANA możemy z czystym sumieniem traktować jak rarytas.

Ciekawostką jest, że firma posiada w swojej ofercie, oprócz rumów, również kawę i miód leżakowane w beczce po rumie, aby można było się cieszyć jego smakiem niezależnie od okoliczności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*