Rumquila – rum i tequila w jednym

Propozycja, która z pewnością znajdzie wielu zwolenników jak i przeciwników – Rumquila

Dość zrównoważona, inspirowana mantrą „najlepsze z obu światów” mieszanka rumu z Puerto Rico oraz tequili z Jalisco ze środkowego Meksyku.
Głównym przesłaniem firmy Red Eye Louie’s było stworzenie jednego produktu z dwóch zupełnie innych względem siebie kategorii, z których dotychczas próbowano robić koktajle z nie zawsze najlepszym rezultatem.

Rumquila jest jedną z trzech propozycji oferowanych przez firmę. W jej ofercie znajdują się jeszcze Vodquila i Whisquila.
Kontrowersyjne? Czas pokaże…

Swoją konsystencję, bukiet i smak Rumquila zawdzięcza zastosowaniu innowacyjnej techniki mieszania termicznego w małych kadziach i w wysokiej temperaturze, dzięki której oba składniki idealnie się mieszają i wzajemnie przenikają tworząc zaskakujący i złożony bukiet. Mieszanka jest ostatecznie filtrowana a następnie przelewana do butelek.

Butelka – dość oryginalna w kształcie, sprawiająca wrażenie ciężkiej, ale dzięki swojej budowie dość dobrze leży w dłoni. Na butelce bardzo krótka informacja nt. pochodzenia oraz procesu produkcji nadrukowana farbą, co wizualnie dość ładnie się komponuje. Korek sztuczny osadzony w szklanym uchwycie z nadrukowanym w górnej części wizerunkiem czaszki w kapeluszu typu sombrero. Projekt butelki zakładał wyróżnienie jej spośród innych na półce dając tym samym wyraz unikalnej i wyróżniającej się mieszanki.

Wiek i starzenie – do wyprodukowania tej mieszanki posłużył rum z Puerto Rico starzony 3 lata oraz tequila, która przeleżała w beczce 6 miesięcy. W obu przypadkach były to beczki z dębu amerykańskiego po burbonie.

Zapach – na początku bardzo ostry, przebijający się charakter tequili, ale jeśli dać mu pooddychać, to zaczynają się przebijać wanilia oraz owoce egzotyczne – cechy rumu zaczynają równoważyć tequile.

Smak – na początku zdecydowana i długo utrzymująca się agawa. Dość pikantna z elementami owoców egzotycznych oraz dużo później karmelu i wanilii. Doświadczenie dość zaskakujące, choć przewidywalne.

Kolor – bursztynowy.

Zawartość alkoholu – dość ostre 40%.

Propozycja podania:

Solo – wymagająca, ale da się polubić – zwolennicy ostrych smaków powinni być zadowoleni.

W drinku – (rekomendacja producenta):
1,5 porcji Rumquila
0,5 porcji soku z limonki
2-4 liście mięty
4 porcje gazowanej wody
1 łyżeczka cukru.
Zmieszane podawać na lodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*